Újabb eredményes pályázat

ÚJABB EREDMÉNYES PÁLYÁZAT!

Örömmel tájékoztatom honlapunk olvasóit, a Múzeumbarátok Köre tagjait az alábbiakról:

2015. július 9-én tette közzé az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Kubinyi Ágoston Program támogatási döntéseit. A Programra a pályázatot Isaszeg Város Önkormányzata nyújtotta be, mint a muzeális intézményünk fenntartója. Pályázati téma:  az elavult nyílászárók cseréje, valamint akadálymentesített feljáró készíttetése. Igényelt támogatás 4 550 000,-Ft, saját forrás 550 000,-Ft volt. A Szakmai bizottság javaslatára, Balog Zoltán miniszter úr döntése alapján, 1 000 000,-Ft. támogatásban részesültünk! A pályázat elkészítése igazi csapatmunka volt, a szakmai részét Kovácsné Halomházi Zsuzsanna elnök asszonnyal (Múzeumbarátok Köre) együtt készítettük el. A pályázat regisztrációját, a sokrétű dokumentáció elkészítését, összeállítását, a hiánypótlások elvégzését Hanák Cecília oktatási referens végezte. Jakab László rendszergazda pedig a pályázati anyag digitális változatát írta DVD lemezre. Köszönjük Pénzes János alpolgármester úrnak a pályázathoz nyújtott támogatását, mindvégig bátorító, bíztató szavait.

A nyílászárók cseréjével a műtárgyvédelmi előírásoknak is megfelelő, hőszigetelt ablakok, és biztonsági előírásoknak megfelelő ajtók kerülnek beépítésre.  A támogatás révén minimálisra csökkenthető a műtárgyakat károsító szennyező anyagok bejutása, és jelentős energia megtakarítás is elérhető.