Közelgő programok

Közelgő programjaink

Október 18-án Keresztény/Keresztyény Akadémia 2. előadása

A reformáció jelentőségéről az 500. évforduló küszöbén. Előadó: Dr. Birkás Antal a Reformáció 500 Miniszteri Biztosság munkatársa

November 5-én (szombaton) Thinagl Szerafin az első okleveles magyar gyógyszerésznő halálának 60. évfordulójára emlékezünk. Émléktábla avatással, kiállítással, megemlékezéssel. Ünnepi megemlékezést tart Dr. Péter H. Mária gyógyszerésztörténész, ny. egyetemi adjunktus, Marosvásárhely díszpolgára.

November 15-én a Keresztény/Keresztyén Akadémia 3. előadása
A görög katolikusság szerepe a mindenkori Magyarországon címmel tart előadást, Dr. Sivaldó János gödöllői g.k. parókus.
Előtte a Márton Áron gyulafehérvári r.k. püspök születésének 120. évfordulójára készült tárlat tekinthető meg. A kiállítást bemutatja Gaál Gergely, a Márton Áron Emlékév Programbizottság vezetője.

November 19-én "Múzeumi esték" du. 16 órakor Jéney Sándor ny. honv. őrnagy előadása az                 I. világháború harcai a Karintiai-Alpokban (Dolomitokban).

November 25-én 14,30 órakor megemlékezés a városi temetőben, az 1944-ben Isaszeg védelmi harcaiban hősi halált halt magyar katonákról.

November 26-án "Múzeumi esték" du. 16 órától Isaszegi Természetbarát Klub (ITK) vetítéses előadása. Madeira, Plitvicei-tavak. Előadó: Notter Béla

December 9-én Ökumenikus adventi elcsendesedés a Tóth Árpád Nemzeti Társaskör és a Keresztény/Keresztyén Akadémia közös rendezésében. Vendégeink: Dr. Csiba Tibor római katolikus plébános és Albert Gábor evangélikus lelkész.

December 17-én "Múzeumi esték" ITK vetítés a Természetbarát Klub I. félévi túráiról.

A rendezvényekre szeretettel várunk minden érdeklődőt!