Múzeumos kirándulás

MEGHÍVÓ

Szakmai tanulmányútra

2017. október 28.-án (szombaton)

Indulás reggel 8 órakor a Falumúzeum elől!

Kossurth Múzeum, Cegléd

Az Isaszegi Múzeumbarátok Köre a Falumúzeum alapításának 50. évfordulója alkalmából autóbuszos kirándulást szervez, melyre tagjait ezúton is meghívja. Az utazási költség egy pályázatunknak köszönhetően díjmentes. Étkezés: önellátásos. Tervezett útvonal: Cegléd - Kossuth Múzeum (Idén ünnepli a múzeum fennállásának 100. évfordulóját.  Abony - Abonyi Lajos Falumúzeum ( A Falumúzeum megtekintése előtt, a múzeumalapító Györe Pál mellszobrának megkoszorúzása. Tápióbicske - 1849. április 4-i győztes csata Honvéd emlékműve (Jankovits Gyula, 1910). Talapzatán a csata két hősének, Czillich Ede őrnagynak és Földváry Károly őrnagynak domborművét helyezték el. Az emlékművön elhelyezzük az emlékezés koszorúját. Tápiószele - Blaskovich Kúriamúzeum, Magyarország egyetlen kúriamúzeuma megtekintése. Tápiógyörgye - Falumúzeum A falumúzeum alapját az 1977-ben elhunyt Molnár László tanár vetette meg, aki az 1960-as évektől lelkesen gyűjtötte a paraszti élet használati tárgyait. A gyűjteményt az iskola padlásán tárolták, innen kerültek az ép darabok a falumúzeum kiállításába. A falumúzeum ügyét Varró István tanácselnök magáénak érezte és 1983-ban megnyílt a néprajzi kiállítás, a község anyagi támogatásával és jelentős társadalmi munkával.

A kirándulásunkra szeretettel várjuk a múzeumunkban működött, Zöldszíves Szakkörünk egykori tagjait is!

Várható visszaérkezés Isaszegre: kb. 18 órakor

Jelentkezéseket az alábbi e-mail címeken várunk:

Abonyi Lajos Falumúzeum

Tápiógyörgyei Falumúzeum