Isaszeg a sajtó tükrében 8.

Pest megyei Hírlap – Gödöllői Hírlap melléklete (1984. 07. 14.)
Futó- és kézilabdapálya

Nem várják meg a jubileumot

Szokatlan bizakodással számolt be Tompa Ferenc Gödöllő városi sportfelügyelő isaszegi látogatásáról. — A helyi sportkör elnökségének ülésére igyekezve, már a sporttelep megpillantásakor meglepetés ért. Egyetlen év alatt, sokat változott a környezet. Katonák és civilek szorgoskodtak ottjártamkor is. Egyik csoportjuk a labdarúgó-játéktér körül, a négyszáz méteres futópályát készítette. A telep másik oldalán a kézilabdapálya alapját ásták.

— Augusztus 20-án szeretnék átadni az aszfaltozott pályát a kézilabdázóknak, s az alkotmánynapi ünnepséget sportversenyekkel is összekötik. Csemegének ígérkezik a megyei első osztályba felkerült szomszédvár, Dány csapata elleni labdarúgó mérkőzés. Bárki részt vehet a kerékpár- és futóversenyeken. Ezen a napon avatják a tekepályát is, s remélhetőleg a délelőtti kulturális műsorhoz sem lesz ellenséges az időjárás.

A sportvezető véleménye szerint az isaszegi fellendüléshez sokat segített az új tanácselnök, Tóthné Pacs Vera, valamint a KSK elnöke, Megyeri Rezső és a gazdasági vezetője, Varga János. Ami itt történik, az jó példa arra, hogy rövid idő alatt is lényegesen lehet javítani a sportolás feltételein. Nem várják meg azt a két évet, amíg 75 éves lesz az isaszegi sporttörténelem!

Az alábbi fotók a fenti cikkben is említett KSK új kézilabdapályáján, az isaszegi és dányi női kézilabdázók mérkőzésén készültek, 1987. május 1-én. Ma már ez is sporttörténelem. Fogadják szeretettel!

„A z isaszegi női kézilabda szakosztály 1980-ban alakult meg Palaga Sándorné Répási Márta vezetésével, amely a lányoknak 2002-ig biztosított sportolási lehetőséget. Az edzőjük Ligeti László volt. A körzeti, majd a megyei II. másodosztályból 1986-ban kerültek fel a megyei I. osztályba, ahol 1992/93-ban bajnokok lettek, a fölötte lévő megyei szuper csoportban pedig 1995/96-ban bronzérmet szereztek. 2002 nyarától a bajokságokban azonban már nem lehetett használni a kültéri bitumenes pályát, és így az előírásoknak megfelelő 20×40 méteres játékterű sportcsarnok hiányában nem tudtak tovább szerepelni, ezért a szakosztály megszűnt.”  Szép eredmények, fantasztikus sikerek, szomorú, hogy a kézis lányok szakosztálya mára megszűnt. Köszönöm Szendrő Dénes értékes információját!

A szomszédos Dány településnek  is szép sikereket elérő női kézilabda csapata volt.  Kováts László tornatanár hozta létre. Volt fiú csapata is, de a lány több sikert ért el. Hogy mettől-meddig működött azt még nem tudjuk.
Falunapokon nosztalgiából még összeállnak a nagymamakorú tagok egy barátságos meccs erejéig. Köszönöm Kiss András (Dány) helytörténet kutató segítségét!

Fotók: Szmolicza József /Fotótár: 220-8./