Várjuk kedves Olvasóink tetszéseit (szavazatait) az első öt hímzett textíliára, amelyet kiállítunk!
Az elmúlt héten kedves vendégei voltak múzeumunknak dr. Dulai Sándorné Éva néni és Simon Szeréna népi iparművészek személyében. Mindketten az isaszegi régi hímzett textíliákon található motívumokkal, a hímzések technikájával ismerkedtek meg közelebbről. Ennek érdekében számos a szívet-lelket gyönyörködtető isaszegi népviseleti ruhát készítettünk elő. A majdani cél a Csatangoló Tánccsoport és Hagyományőrző Egyesület vezetője Eto-Papp Beáta felkérésére, hogy egy pályázat keretében a régi hímzésminták alapján, új ruhák, dísztárgyak készítése. Mivel a textíliák többsége közel 100 éves, ezért különleges bánásmódot igényelnek. Ezért az állandó kiállításban lévőket a restaurátorok, muzeológusok kérésére már korábban be kellett vonnunk. De szeretnénk most egy rövid időre a nagyközönség számára is bemutatni néhány népviseleti ruhát (pruszlikot, fejkendőt, zsebkendőt). Ehhez kérjük kedves Olvasóink segítségét! Az első öt legtöbb tetszést kapott hímzett textíliát kiállítjuk egy hónapi időtartamra Isaszeg Város Napján.
Dr. Dulai Sándorné, Éva néni 1982-től nyugdíjba vonulásáig a Szadai Székely Bertalan Általános Iskola tanítójaként dolgozott. Tanítóként fő célja a hagyományok megőrzése, megismertetése és továbbadása volt. Kiemelt szerepe volt a néphagyomány oktatásában. Több, mint húsz éven át tanította a néphagyomány című tantárgy kertében a gyerekeket, hogy ismerjék meg gyökereiket és tudják, hogy hol élnek, mit jelent szadainak lenni.
Fehérhímzések Szadán címmel sikerült egy monográfiát készítenie. A gazdag mintagyűjteményt tartalmazó könyv méltó kiegészítője az ismertebb Galga menti fehérhímzéseknek.
Szadán a Tájházban már tizennegyedik éve hímző-szövő táborokat szervez. A különböző pályázatokra beadott hímzései közül többet aranyéremmel jutalmaztak.
2017. augusztus 20-án a Mesterségek Ünnepén Dr. Dulai Sándorné magkapta a népművészek között rangos elismerésnek számító „Király Zsiga“ díjat.