Tervezett programjaink 2014. I. félév

Tervezett programjaink

2014. január - június

Január 12-én (vasárnap) 17 órakorr: Emlékezés a doni hősökre, a Magyar Királyi 2. Honvéd Hadsereg doni katasztrófájának 71. évfordulója alkalmából. A Falumúzeumban előadást tart: Dr. Boldizsár Gábor honvéd ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar dékánja. A megemlékezést követően (kb. 18 órakor) koszorúzás, a Hősök és Áldozatok Emlékparkjában lévő I. és II. világháborús emlékműnél.

Január 17. (péntek) "Időutazás a történelem nyomában" Élő történelem óra a helyi diákok részére.                Témája: a Török kor Előadó: Ősz Gábor történész

Január 18. (szombat) 16 órakor, Isaszegi Természetbarát Klub vetített-képes előadása

Téma: Montenegró és Csehország

Február 22. (szombat) 16 órakor Isaszegi Természetbarát Klub vetitettképes előadása "Hazai tájakon II." címmel. Előtte 15 órától az ITK Közgyűlését tartja.

Március 1. 14 óra: Télűző, tavaszköszöntő karnevál indul a Falumúzeumtól

Március 1. Együttműködés Isaszegért Egyesület Közgyűlése 15 órától.

Március 15-től kiállítás tekinthető meg, "Emlékezés az isaszegi csata 165. évvel ezelőtti történelmi eseményeire" címmel.

Március 15-én múzeumunk 9,30 - 17 óráig tart nyitva!

Március 27. (csütörtök) 16 órakor Megemlékezés a Lengyel - Magyar Barátság Napjáról

Beszédet mond Dr. Dürr Sándor Isaszeg díszpolgára, a Múzeumbarátok Köre tagja,

Műsort adnak a Klapka György Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és növendékei

Március 28. 15 órakor "Időutazás a történelem nyomában" Élő történelem óra keretében vendégünk lesz,

Dr. Hermann Róbert hadtörténész, tudományos igazgató-helyettes (HM HIM Budapest).

Vetítettképes előadásának címe: Az 1849. évi tavaszi hadjárat.

Rendezvényünk az isaszegi csata 165. évfordulójának jegyében kerül megrendezésre.

Április 4. Koszorúzás a Falumúzeum falán elhelyezett emléktábláknál (Szathmáry Zoltán és Domszky Pál),

A Múzeumbarátok köre által meghirdetett gyermek rajzpályázat eredményhirdetése és a díjak átadása.

Magyar - Lengyel baráti találkozó.

Április 6. Isaszegi csata emléknapja. Nyitva tartunk 9 - 18 óráig!

Április 17. Húsvéti kézműves foglalkozás. Változás!!!                                                                                                                                                             A Művelődési Otthonban kerül megrendezésre!

Április 25. du. 15 órakor "Időutazás a történelem nyomában" c. programsorozatunk folytatása.

Május 6. 19.00 - 21.00 Okuláré Projekt - színházi felolvasó est.

Május 9. du. 18 órakor Régészeti kiállítás megnyitója a Falumúzeumban.

Május 17. Megemlékezés a Dózsa György-féle parasztfelkelés 500. évfordulója alkalmából.

Május 22. "Az élet kis csodái" 19 órakor Tarr Mária előadása. BETEGSÉG MIATT ELMARAD!

Május 24. MÚZEUMOK VILÁGNAPJA alkalmából du.  a múzeumkertben, kézműves foglalkozások gyerekeknek.

A Gyereknapi programok miatt elmarad! Szeptemberben kerül megrendezésre.

Június 5. "Időutazás a történelem nyomában" c. élő történelem óra. Vendégünk:  Patay Róbert régész (Fernczy Múzeum, Szentendre). Időpontja: du. 15 óra

Június 7. Lengyel délután - Emlékezés Szent László királyunkra az Öregtemplomban

Június 20. Napközis Gyermektábor keretében, egész nap foglalkozások a Falumúzeumban.