Napközis tábor

"Zöld Szíves"

Honismereti és természetvédő napközis tábor

2017. június 26-tól - június 30-ig

a Falumúzeumban

Az Isaszegi Múzeumbarátok Köre - a Falumúzeumban 1993 és 2006 között működött "Zöld Szíves" Szakkör hagyományaira építve - nyári napközis tábort szervez általános iskolások 4. és 5. osztályos tanulók részére. Azok jelentkezését várjuk, akik érdeklődnek a környezetük, a településük történelme iránt. Szeretnek megismerkedni a meteorológiával, a csapadékméréssel, hőmérséklet méréssel. Fő célunk a természetet féltő és óvó szemléletmód kialakítása! Bővebb információ a Zöld Szíves Szakkörről ide kattintva olvasható!

Tervezett program:

Június 26. (hétfő):

Ismerkedés egymással és a múzeummal, kiállítás és a csataimitáció megtekintése, Isaszegről készült archív film vetítése. Játékos foglalkozások. Mi a Zöld Szív? A Zöldszívesek tíz pontja megismerése. Erre a hétre jelképesen "örökbe fogadjuk" a Rákos-patakot.

Június 27. (kedd):

Kirándulás a Rákos-patakhoz. Vízminőség vizsgálat Ilkamajornál ahol a patak Isaszeg területére érkezik, valamint a Rákóczi úti közúti híd alatt, ahol a patak elhagyja településünket. Ebéd a Csata Vendéglőben. Délután kenyeret sütünk az újonnan elkészített udvari kemencénkben. Ismerkedés a kenyérsütés rejtelmeivel. Kovácsné Halomházi Zsuzsanna ny. tanárnő gyakorlati útmutatása alapján.

Június 28. (szerda):

Fotóséta városunk nevezetes helyeinek felkeresése (Szent Márton templom, Honvédsírok, I. világháborús emlékmű, stb.) és megörökítése. Ebéd a múzeum kertjében. Délután kézműves foglalkozások: origami és népi játékok készítése Majsa Györgyné Olga nénivel.

Június 29. (csütörtök):

Kirándulás Budapestre. Utazás vonattal Isaszeg - Bp. Keleti pu. - Széll Kálmán tér - Városmajor - Széchelyi-hegy - gyermekvasúton a János-hegyi megállóig,                 gyalogtúra Notter Béla (ITK) vezetésével Budapest legmagasabb pontján lévő Erzsébet-kilátóhoz (527 m). Ebéd ezen a napon mindenki az otthonról hozott csomagból.

Június 30. (péntek):

Fotókiállítás készítése a jún. 28-i Fotóséta anyagából, játékos foglalkozások. Ebéd a Csata Vendéglőben. Záró program, tábortűz, szalonnasütés.

Jelentkezési határidő: június 17.

A tábor hétfőtől - péntekig 8:30 -tól 17 óráig tart.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Jelentkezni lehet a Falumúzeum nyitvatartási idejében! Tel.sz.: 28/582-280; E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Részvételi díj: 3000,-Ft

Maximális létszám: 15 fő

Minden jelentkezőt szeretettel várunk!

Zöld Szíves szakkör tagjai 2002. április, rajzfoglalkozás