Prezentációs pályázat diákoknak

„Gyógyította az embereket élete utolsó napjáig.”
PREZENTÁCOIÓS PÁLYÁZAT!

Prof. Dr. Sáska László (1890-1978) Isaszeg egykori orvosa, Afrika-kutató, természettudós arushai rendelőjében.
Kedves Diákok!

Ez évben emlékezünk meg, dr. Sáska László Isaszeg egykori orvosa, Afrika fáradhatatlan kutatója, természetbúvár halálának 40. éves évfordulójáról. Ebből az alkalomból az Isaszegi Múzeumbarátok Köre és a Falumúzeum prezentációs pályázatot hirdet, dr. Sáska László életének, munkásságának bemutatására.

Dr. Sáska László a híres nagyenyedi Bethlen Kollégium diákja volt. Orvosi diplomáját megszerezve 1922-től Isaszeg köztiszteletben álló körzeti orvosa lett. Isaszegen megismerkedett élete párjával, Mojzsis Máriával, akivel 1933-ban kivándoroltak Afrikába.

A teljes pályázati kiírás, ide kattintva elolvasható, illetve letölthető!

Résztvevők köre: A helyi oktatási intézményekben tanuló  7-8. évfolyamos, valamint a (SZISZI) szakközépiskola és gimnázium diákjai.

Jelentkezés az iskolátokban: 2018. szeptember 25-ig.
Döntő időpontja: 2018. október 25. /Falumúzeum/

A legjobban sikerült alkotások bemutatásra kerülnek, a 2018. október 27-én, a Dr. Sáska László emlékére rendezett megemlékezésünkön.

Sok sikert és jó kutatást kívánunk!

Isaszegi Múzeumbarátok Köre és a Falumúzeum