Múzeumbarátok Köre kitüntetése

Köszönet és hála a Kör minden tagjának önzetlen munkájáért!

Isaszeg Város Önkormányzatának képviselői-testülete a 108/2020. (VI. 25.) határozatának értelmében a Múzeumbarátok Körének Isaszegért díjat adományozott, melynek átvételére 2020. augusztus 20-án ünnepélyes keretek között került sor. A díjat Kovácsné Halomházi Zsuzsanna az Isaszegi Múzeumbarátok Köre jelenlegi elnöke, és Szatmáry Zoltán a Múzeumbarátok Köre örökös tiszteletbeli elnöke vette át, Hatvani Miklóstól Isaszeg Város polgármesterétől. A Falumúzeum ezúton is gratulál a kitüntetéshez és egyúttal megköszöni a több mint 50 éve folyamatosan működő, Múzeumbarátok Körének a több évtizedes segítségét, támogatását!

Részlet Váci Mihály: A mi ereklyéink című munkájából:
,,…Csináljatok majd egyszer múzeumot azokból a villanyelekből, amelyeket a béresek sebes tenyere csiszolt üvegfényesre. Gyűjtsétek össze majd azokat az istálló-ajtófélfákat, melyeket a nekitámaszkodó kocsislegények homlokai dörzsöltek gömbölyűre. Gyűjtsétek majd össze a katonaládákat, melyek két világháborút jártak be, és leltározzátok föl a szívszorítóan nyomorult kis kacatokat, egy cselédember minden istállóotthoni és lövészárokba vitt, meghitt vagyonát. Gyűjtsétek össze majd a kenyérsütő lapátokat, a rozskenyerek kora hajnali dagasztóteknőit, a balták, kapák, kaszák nyeleit. Gyűjtsétek össze a régi szerszámnyeleket, ha kezet akartok szorítani azokkal, akiknek jogutódjai vagyunk a boldogságigényben. Gyűjtsétek össze a szerszámnyeleket, a mi ereklyéinket, melyekről még ma is süt, parázslik, fényesen ragyog sok-sok nemzedék erős, szigorú, kétségbeesett és biztató kézfogása. Állítsátok ki ezeket az ereklyéinket – ha csak jelképesen is – mindenütt és mindenkinek hozzáférhető módon, életünk keresztútjain. S időnként szorítsuk meg keményen ezeket az ereklyéket. Nagy szükség van rá.”
Ez a Múzeumbarátok Körének hitvallása, ez a Falumúzeum küldetése!

Szmolicza József: Az Isaszegi Múzeumbarátok Köre 50 éves

Isaszegért kitüntetést kapott a Múzeumbarátok Köre